Backlink nedir? En etkili Backlink nasıl yapılır?


Backlink, web sitelerine verilen geri dönüşlü linklerdir. Aslında bir nevi reklam verme amacı taşır. Backlink sayesinde reklam veren, hiti yüksek olan site sayesinde bilinirliği artar ve yükselir. Backlink çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Backlink ile siteler başka bir siteye yönlendirme yaparak sitenin değeri ve hiti yükselir. Ama kaliteli backlink olmalıdır. Kötü backlink alınan siteler hiti azalır, sıralaması düşer ve kazancı azalır. Bende kötü backlink almadan sizlere nasıl etkili ve iyi backlink alınacağını ve web sitelerin hitlerini (siteye gelen kullanıcı sayısı) en etkili nasıl yükseltilir tüm yönleri ile açıklayacağım dikkatli dinleyin 🙂

Backlink tipleri

  • Mimleme : Mimleme, sosyal medya platformlarında ve web sitelerinde (Facebook, blogger vb.) yapılan karşılıklı ücretsiz backlink alışverişidir. Bu yöntem tam olarak şöyle işler; bir web sitesinde yazı paylaşılır ve diğer web sitesinin önerisi yapılır ve linki koyulur. Aynı şekilde diğer web sitesi de aynı rolü yapar. Böylelikle karşılıklı backlink sağlanmış olur. Bu yöntem blog yazarları tarafından gerek kişisel gerek de etkinlik şeklinde yapılır. Bu yöntemin bazı sakıncaları vardır. Sitede çok fazla link bırakılırsa site spam alabilir veya alexa sıralaması düşebilir. Onun için anlaşma iyi sağlanmalıdır.
Örnek mim yazısı

# Bende bu yöntemi kullanarak içerik paylaşmıştım. Daha önceden bu sitede paylaştığım mimleme örneğine buradan bakabilirsiniz.

  • Metin içi backlink : Bir web sitesinde herhangi bir içerik içine (kelime içine) yerleştirilen linktir. Böylelikle siteyi okuyan kullanıcılar öneride bulunan linke tıklar ve backlink yapılan siteye yönlendirir.
Ekşi sözlük, örnek backlink yazısı
  • İçerik backlink : Bir web sitesinde bulunan bir içerik, sitede bulunan içerikler ile uyumlu bir şekilde veya tamamiyle farklı ama reklam amaçlı yapılan backlink çeşitidir. Bu yöntemin kaliteli olması için ilk önce oluşturulan içeriğin seo ayarları ”özgünlük kontrolü” yapılması gereklidir. Ayarlar yapıldıktan sonra içerik yüklenir ve gerekli kullanıcılara ulaştırılır. Bu yöntem en etkili ve kaliteli bir yöntemdir. Böylelikle diğer sitenin alexa sıralaması ve hiti kısa sürede yükselir.

# Eğer sizde konusanfikirler.com‘da UYGUN fiyata backlink vermek istiyorsanız, buradan bana ulaşabilirsiniz.

  • Sosyal medya backlink : Sosyal medyada paylaşılan içeriklerle ile veya sosyal medya yorum özelliği ile link bırakma şeklinde işler. Bu yöntem ile sitenizin hiti yükselir. Bırakılan linkler, geridönüşlü olarak algılanır. Gönül rahatlığı ile link bırakabilirsiniz 🙂
  • Yorum backlink : Bunu iki şekilde yapabilirsiniz; İlk olarak herhangi bir web sitesinden okunan içeriklerden sonra sitenin konusuna uygun yorum yapıp, web sitenin yöneticisinin izni veya izni olmaksızın içeriğe uygun yorum yapıp kendi linkinizi bırakma şeklindedir. İkinci yöntemi pek tavsiye etmem, çünkü zarar veren bir yöntemdir. Bazı web sitelerinde google recaphtca (Doğrulama botu) bulunmaz. Bu gibi sitelerde direk link paylaşımı yapılabilir veya daha önce o site hiç kaydınız yoksa kayıt olma kısmına web sitenizi ekleyip o şekilde yorum yapılırsa, backlink sağlanmış olur.
  • Reklam backlink (Sponsor link) : Genelde web sitelerden header kısmı (Sitenin üst kısmı), yan kısımları, footer kısımlarında (sitenin en alt kısmı) paylaşılan sponsor linklerdir. Sponsor linkler çeşitli şekillerde alınabilir. Eğer link verilecek site hiti sizin sitenizden yüksek ise site sahibine iyilik yaparak (Hataları düzeltmek, logo yapmak, içerik eklemek vb.) veya sponsor ücretini vererek siteye sizi ekleyebilir. Ben daha önce bu yöntemi kullanarak ücretsiz logo tasarlamıştım. Ücretsiz logo sayesinde bir çok forum, haber sitesi ve blog sitelerinde backlink alabilmeyi başarmıştım. Sadece yapabileceğiniz bir yetenek olsun, küçük bir iyilik 🙂 Şunu diyorum sizde bu yöntemle kaliteli backlink alabilirsiniz.

# Bende reklam backlink yöntemi kullanarak program bilgisi olmadan online olarak ücretsiz logolar tasarlayıp ÜCRETSİZ sponsor link vermiştim. Tasarladığım ücretsiz logo örneklerine buradan bakabilirsiniz. 🙂

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Backlink nedir? En etkili Backlink nasıl yapılır?

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı