Enerjinizi Hissedin


Bugün sizlere parapsikoloji alanında sık sık kullanılan uygulama olan ‘Enerji hissetme’ konu içeriğinden bahsedeceğim. Parapsikoloji, telekinezi,telepati ve bir çok psişik gücü kapsar. Ama psişik güç kullanmadan önce enerjiyi hissetmek ve daha sonra bu hissettiğin enerjiyi nesneye yönlendirmek önemlidir. Özellikle Telekinezi’de bu sık sık karşımıza enerjinin kolaylıkla yönlendirme olarak karşıma çıkar. Bugün tüm psişik uygulamaları unutun ve bu yazıma odaklanın. Bilinen ve en çok kullanılan yöntemlerden bahsedeceğim. Evinizde en rahat olduğunuz ortamda bu kısa yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk önce enerji nedir? Onu tanımlayalım.

Genel tanımı; enerji, doğrudan doğruya gözlemlenemeyen fakat kendi konumundan hesaplanabilen fiziksel konumun geniş ve korunan bir özelliğidir.

Fiziksel Tanım; iş yapabilme yeteneğidir. Skaler bir büyüklüktür.

Parapsikoloji tanımı; gözle görülmeyen fakat var olduğuna inanılan hayatımızı etkileyen, nesneleri kişileri yönlendiren içimizde var olan ve aynı zamanda her maddede var olan güçtür.

Enerjinin kısaca tanımını yaptıktan sonra, şimdi en önemli nokta olan enerjiyi nasıl hissedeceğimizdir. Enerjiyi hissetmek aslında çok basit. Sizde bunu evinizde, ofisinizde yada en rahat olduğunuz mekanda deneyebilirsiniz. Enerjiyi hissetmek, parapsikolojide ilk adım olan inanç kısmını kolay bir şekilde çözebileceksiniz. Parapsikoloji’de temel üç kısım vardır. Herhangi bir psişik güce başlamadan önce inan., odaklanmak ve sabır olması gerekiyordu. İşte belkide en temel şey olan inanma kısmını bu yöntemle daha kolay çözebileceksiniz. Umarım verdiğim teknik inanma kısmını kolaylıkla geçmenizi sağlar.

Enerjiyi hissetmeden önce herhangi bir meditasyon, rahatlama veya onun gibi bir şekilde aktivite yada uygulama yapmanıza gerek yok. Tabiki uygulama yapmanız bu süreyi daha da kısaltacaktır. Daha etkili bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Fakat bu yöntem herhangi bir psişik yöntem kullanmak değil aksine psişik güçten önce özellikle psiball yönteminde kullanılabilen bir uygulamadır.

Yöntemlere geçmeden önce bu yöntemleri daha önce denememiş, deneyen ve başarısız olan, deneyip başka yöntemler arayan insanlara katkıda bulunacağını düşünüyorum. Yöntemleri başlıklar halinde ‘ başlangıç seviyesi, orta seviye’ şeklinde anlatacağım. O zaman sizi daha fazla sıkmadan o etkili enerji hissetme yöntemlerine geçelim. Bundan önce tüm bildiklerinizi unutun ve bu içeriği dikkatlice okuyun. Bu içerikten sonra eminim enerjiyi yavaş yavaş hissedeceksin.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ-YÖNTEM 1

Rahat hissettiğiniz bir ortama geçin, sonra diz çöküp oturun. Oturduğunuz zemin ne çok rahatsız edici ne de çok rahat olsun. Sonra iki elini birbirine sürtüp ileri geri hareket ettirin. Kışın donduğumuz da, üşüdüğümüzde yaptığımız gibi ellerinizi birbirine sürtün. Sonra ellerinizi yapıştırın ve yavaş yavaş birbirinden uzaklaştırın. Elleriniz arasında manyetik bir çekim kuvveti hissedeceksiniz. Avuç içlerinde ısınma veya karıncalaşma hissi olacak. İki elinizi birbirine yakınlaşıp, uzaklaştırın. Ve sanki iki elinizin arasında bir top olduğunu hayal edin. Topun giderek yogunlaştığını ve giderek büyüdüğünü hissedin. Sonra iki elinizi birbirinden tamamen uzaklaştırın.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ-YÖNTEM 2

Birinci yöntemde olduğu gibi rahat bir ortama geçin, yine aynı şekilde diz çöküp oturun. Sonra iki elinizi sadece yakınlaştırıp, uzaklaştırın. Bu esnada asla ellerinizi birbirine sürtmeyin. Bu çalışmayı sürtmeden yapacağız. Aynı şekilde ellerinizi birbirine yakınlaştırıp uzaklaştırmaya devam edin. İki elinizin ortasında en sevdiğiniz renkte top olduğunu hayal edin. Siz nefes alıp verdiğinde gittikçe büyüdüğünü hayal edin. Farkedeceksiniz bir süre sonra ellerinizin arasında gerçekten enerji topu varmış gibi olacak ve ellerinizin birbirini güçlü manyetik etki ile ittiğini veya çektiğine şahit olacaksınız.

Bugünkü yazım bu kadardı. Umarım içerim hoşunuza gitmiştir. Diğer teknikleri daha sonraki yazımda paylaşacağım inşallah. Bu yöntemi uygulayanlar lütfen bu içeriğin altına yorum bıraksın. Bakalım sizde nasıl etkiler olmuş. Birlikte görelim 🙂

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enerjinizi Hissedin

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı