GİZEMLİ YOLCULUK


1841 İrlanda Zamanda Yaşa (Gizemli Yolculuk) (bölüm 4) Bu sabah çok erken uyandım. Babam ve Allen henüz uyuyorlardı. Onları uyandırmamak için küçük, küçük adımlarla parmak uçlarımdan odadan dışarı çıkacaktım ki !! gıcırdayan kapının sesinden irkildi babam. Ama uyanmadı yavaşça çıktım dışarıya. Hanın mutfak bölümüne doğru ilerledim. Sadece ben erken kalkmamıştım, Müşteri bile vardı içeride. Şömine yakılmış, içeriden mis gibi yemek kokuları geliyordu. Şöminenin önüne geçtim orada ısınıyordum. Çirkin yüzlü kadın bana yaklaştı ve biraz ekmek ve peynir verdi . Çok acıkmıştım zaten ekmeğimi yiyordum ki tavan arasından gelen gizemli bir ses duydum. Etrafıma baktım kimse duymamıştı sanırım. Ekmeğimi yemeğe devam ediyordum ki gıcırtı sesleri devam ediyordu. Biraz ileride yukarı çıkan bir merdiven vardı. Merak edip merdivene doğru yürüdüm. Kimse beni görmüyordu yavaş, yavaş yukarı doğru çıktım ufak bir tahta aralığından mum ışığı görülüyordu. Biraz daha yukarı çıktım birden mum ışığı söndü. Tuhaf sesler gelmeye devam ediyordu. Korktum ve hemen merdivenlerden aşağı inmeye başladım. Arkamdan annemin sesine benzer garip bir ses liveintime, liveintime diye fısıldıyordu. Anlam veremedim. Babamın sesini duydum ve fırladım hemen yanına. Arkamı döndüm tekrar ışık görünüyor mu diye!!! hancı kadının oğlu çirkin suratıyla bana bakıyordu. Yüzüme bakıp pis pis sırıtıyordu. Çok fırtına vardı. Babama liveintime ne demek diye sordum. Oda zamanda yaşa demek dedi. Ne anlatmaya çalışıyordu acaba…

Çıkıyoruz dedi babam zaman kaybetmeden yola koyulmak için hazırlandık. Tam çıkmak üzereydik birileri aralarında konuşuyordu. Bu fırtına da dışarı çıkılmaz .Babam onların yanına gitti ve konuştu neler olduğunu öğrenmeye çalıştı. İçlerinden biri bu fırtınada sakın yola çıkmayın bayım. Erken saatlerde bir araba yola çıkmış ve fırtınadan fazla ilerleyememiş araba dağılmış atları da kaçmış. Sahibi az önce geldi. Neredeyse donmak üzereydi. Yaklaşık 2 kilometre yürümüşler. Karısının kucağında küçük birde bebekleri vardı . Zavallılar. Beklemenizi öneririm en azından fırtına geçene kadar. Babam ve allen biraz düşündükten sonra biraz daha beklemeye karar verdiler. Öğle saatlerinde çıkarız yola diyordu.

Yemek salonunda dünkü oturduğumuz masaya oturduk. Bende aynı sandalyeye oturdum. Karşıdan yanan şömineyi seyretmek çok güzeldi. Bu sefer şöminenin önünde kazaya uğrayan kadın oturuyordu. Kucağında bebeğiyle. Çok üşümüş olmalı çokta üzgün duruyordu. İçten ten içten ağlıyordu. Onun hali görünce annem geldi aklıma. Annem de benim yanımda olsaydı keşke ……..

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba. Bu konu tam benim ilgimi çekecek bir paylaşım olmuş. Okuyup en kısa zamanda yorumlayacağım. Ama şimdi mimlendiğinizi haber vermek için geldim. Mim görevi size emanet. Sorulara vereceğiniz yanıtları merakla bekliyoruz. Sorular bizim blogda mevcut.

  2. Merak ettiğim için geldim geri döndüm ve okudum. Demek ses liventime diyormuş. Pek eğlenceli olmuş bu yahu. Kaleminize sağlık.

GİZEMLİ YOLCULUK

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı