ADINDAN HERKESİN BAHSETTİĞİ İNGİLİZCE ÇEVİRME HİZMETİ!


Dünyada en fazla konuşulan dil Çince sonrasında İngilizce gelir. Dünyanın çok farklı yerlerinde yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır. 54 ülkenin resmi dili olmasına rağmen neredeyse bütün kıt’alarda İngilizce bir şekilde konuşulur. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinin etkisi ile popüler olmuştur. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkenin eğitim müfredatlarında İngilizce bulunur. Teknoloji ve internet dünyasında genellikle İngilizce kullanılır. Bilişim dünyasında bulunanların mutlaka İngilizce Tercüme hizmetlerine ihtiyacı olmuştur.

Finans ve ticari sektörde de yaygın olarak İngilizcenin konuşulması İngilizce tercümeye olan ihtiyacı artırmaktadır. Tercüme büroları evrak üzerinden çeviri yapmaktadır. Aynı zamanda sözlü olarak da İngilizce çeviri yapılır. Yurt dışından iş ve sosyal hayattan dolayı misafirleri gelenlerin sözlü çeviriye daha çok ihtiyaçları olmaktadır. Gerekli yerlerde ve zamanlarda ardıl ve simültane tercüme de yapılmaktadır. Tercümesi yapılan evrakın veya belgenin dünyanın her yerinde geçerli olabilmesi için noter yeminli İngilizce tercüme hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

İngilizce Tercüme Nasıl Yapılır?

İngilizcenin uluslararası bir dil olduğunu herkes kabul etmektedir. Cep telefonu kullanma kılavuzundan internet sitelerinin birçoğunda İngilizce metinlerle, terimlerle karşılaşmamak mümkün değildir. Özellikle iş dünyasında aktif olanlar için İngilizce çok önemli bir unsurdur. İngilizce çevirileri günümüzde genellikle tercüme bürolarında yapılır. Tercüme bürolarında çok sayıda tercüman çalışır. Tercümanlar farklı alanlarda uzmanlaştıklarından çok çeşitli alanlardan tercümeyi bürolarda yaptırmak mümkün olur. Freelancer yani evinden veya kendi ofisinden tercüme yapan kişiler de vardır. Bu kişiler kendilerini birkaç alanda uzmanlaştırmış olabilir. Freelancer İngilizce tercüme yapan kişilere uzman olduğu alanla ilgili çeviriler yaptırılır. Serbest olarak İngilizce çevirmenlik yapan kişi hukuki çevirilerde uzmansa tıp çeviriş vermek risklidir.

 

İngilizce Çeviri Hizmetleri

Ülkemizdeki okullarda ikinci dil olarak İngilizce gösterilmektedir. Çünkü İngilizce dünyada etkin bir dildir. İngilizce konuşmak veya çeviri yapmak belli oranda öğrenilebilir. Fakat İngilizce tercümesi yapabilmek uzmanlık alanıdır. Her İngilizce bilen tercüme yapamaz. Tercüme yapabilmenin özellikleri vardır. İngilizce tercüme hizmeti veren bürolarda görev yapanlar;

  1. Ana dili İngilizce olan tercümanlar
  2. İngilizce yüksek eğitimini bitirmiş tercümanlar
  3. Dil uzmanları
  4. En az 10 yıllık tecrübesi olan uzmanlaşmış tercümanlar

Büroya verilen tercüme evrakları öncelikle deneyimli tercümanlar tarafından İngilizce ’den Türkçeye çevrilir. Çevirisi yapılan evraklar dil uzmanları tarafından kontrol edilir. Eksik, hata veya yanlış bir ifadenin kalmaması için dil uzmanları dikkatli ve özenli bir şekilde kontrolleri yapar. Dil uzmanlarının kontrolü bitince İngilizce tercüme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Hastane raporları, diplomalar, öğrenci belgeleri, transkriptler, vizeler, pasaportlar en fazla İngilizce çevirinin yapıldığı evraklardır.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/ingilizce-tercume

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADINDAN HERKESİN BAHSETTİĞİ İNGİLİZCE ÇEVİRME HİZMETİ!

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı