Rüyalarınızın şifrelerini Çözün!


Hepimiz uyuduğumuzda rüyalar görürüz. Bazılarımız hiç hatırlamaz ve rüya görmez sanar, bazılarımızda rüyalarını unutur bazıları da hatırlar. Ama insanlığın ortak sorusu neden rüya görürüz veya buna neden ihtiyacımız vardır olmuştur. Bazı kesimlerce de paralel evrenlerle bir ilişkisi olduğu varsayımı atılmıştır. Rüyalar ile ilgili bir çok teori üretilmiştir. Ama bunlardan bahsetmeyeceğim. Rüyanın teorik kısmından çok size nasıl okunacağından bahsedeceğim. Karışık rüyalarınızı bu şekilde anlayabileceksiniz. Bu konu uzun ve detaylı olduğundan dolayı parça parça en iyi bir biçimde sizlere anlatmaya çalışacağım. Rüyayı okumadan önce bazı rüyaların tiplerini öğrenmeniz gerekiyor.

Rüya tiplerinden bahsetmeden önce şu konuya değinmek istiyorum. Rüyalar hisler, bilinç ve duygulardan oluşur. Yani gördüğünüz her nesne size özgüdür. Rüyalarınızı başkalarına yorumlatmayın. Ama bazı nesneler vardır ki genel bir anlam taşır. Onları referans alarak rüyalarınızı okuyabilirsiniz. İnternette özellikle rüya okuma sitelerinde her görülen nesnenin aynı kavramlar içerdiğini anlatan yorumlar var. Bunlar yalnıştır, çünkü çoğu görülen nesne sizin bilinçaltınızın yansımasıdır. Her rüya yorumuna inanmayın. Bu içerikte, kısaca rüyanızı kendiniz nasıl yorumlarsınız onlardan bahsedeceğim. Ama öncelikle rüya okuma temelini oluşturmak için rüya tiplerinden bahsedeceğim.

Rüya tipleri

1. Bilinç altı rüyaları

En sık görülen rüya tiplerinden biridir. Daha çok düşündüğümüz bir konuyu unuttuğumuzda veya düşündüğümüz yada hayal ettiğimiz konunun rüyada yansıması şeklinde oluşur. Bu tarz rüyalarda anlam çıkarılmaya çalışılır fakat zaten anlam düşündüğümüzle şekillendiği için sonuç çıkarılma olasılığı düşüktür.

Bilinç altı rüya tipleri

  • Düşündüğümüz olaylar : Okul hayatımız, korkumuz, sevincimiz, iş hayatımız, kaygılarımız vb.
  • Hayal kurduğumuz olaylar : Yurtdışına gitmek, hedefimiz vb.
  • Korku ve endişe rüyaları : Karanlık korkusu, utangaçlık duygusu, yükseklik korkusu vb. korkuların bilinçaltımızdaki yansımaları

Bilinçaltımızda olan rüyalarımızın anlamanın en iyi yolu, normal yaşantınızdaki sorunları ve sevinçleri düşünmeniz yeterli olacaktır. Bilinçaltına işlenen bilgiler yaşantınızın parçaları rüyada yansıtılmış halidir. Ama her rüya bilinçaltı değil. Bilinçaltı rüyalarını kavramak büyük emek ve zaman ister. Kısaca yaşadığınız bir takım olaylara bakarak rüyanızın bilinçaltı olup olmadığına karar verebilirsiniz. Özellikle en çok kullanılan rüya yorumlama biçimidir. Ama bu tip rüya yorumlama bilinenin aksine yalnıştır. Çünkü bilinçaltı rüyalar gerçekleşmez yada haber veya uyarı anlamı taşımaz. Sadece beyninizi meşgul eden rüyalardır. Aslında tek faydası sizi korkularınızla yüzleştirip, yenmenizi sağlamasıdır. Aynı şekilde gelecekle ilgili bir çıkarım yapmak söz konusu değildir.

2. Vücut fonksiyon değişim rüyaları

Bu rüyaların kaynağı vücudumuzdaki değişiklerden meydana gelir. Örnek olarak; midemiz rahatsız olduğumuzda uyuduğumuzda rüyada bıçaklandığını görmek, İdrar ihtiyacımız olduğu halde yattığımızda su ile ilgili rüyalar görmek gibi vücudumuzda meydana gelen değişimlerden etkilenen rüya tipidir. Bu aslında aynı zamanda uyarı anlamı taşır. Vücudumuzun uyarısı bilinçaltında farklı etkiler meydana getirir ve rüyamızda da bu yansımaları görürüz.

3. Çevresel değişim rüyaları

Bu tip rüyaları görmenin asıl kaynağı, uyuduğunuz ortamın, basınç, nem, sıcaklık, temas (birinin size dokunması), müzik sesi gibi etmenlerin rüyanıza dahil olması şeklindedir. Örneğin; müzik sesi ile uyuduğunuzda müziğin rüyada çalması, uyurken biri size dokunduğunda bilinçaltınız uyarı ise korkunç rüyalar görmeniz, ortamın ısısı düştüğünde kendinizi karlı bir yerde görmeniz (özellikle uyurken üstünüz açılması ve bedenin üşümesi ile gerçekleşir) yada ortamın ısısı artması ile kendinizi yanarken rüyada görmeniz gibi rüyalardır.

4. Korku veya kabus rüyaları

Bu tip rüyaların sebepleri arasında korku, sıkıntı, endişeniz, sağlığınız, vücut fonksiyonlarının değişimi ve çevresel değişimlerin etkileri olabilir. Vücut fonksiyonları değişiminde bahsettiğim gibi midenizde problem olduğunda rüyada bıçaklanırken görmek, uyurken ısı kaybından dolayı farklı şekillerde görülen kötü rüyaların kaynağı bunlar olabilir. Bunların en iyi analizi için kabus gördükten sonra bu faktörleri dikkatlice inceleyin. Böylelikle kabusların kaynağını görebileceksiniz.

5. Birebir çıkan rüyalar

Rüya tipleri arasında en az rastlanılan rüya tiplerinden bir tanesidir. Kaynağını evrenden alır. Evrenin zaman ötesi boyutundan gelir. Bu tip rüyalar bir takım kişilerce paralel evren veya başka evrende bulunan ikizimizin yaşadığı olayları rüya aracılığıyla önceden görme şekli olarak yorumlanmıştır. Bu durum sizde sık sık gözlemleniyorsa duru görü yeteneğiniz olabilir. Eğer duru görü yeteneğiniz varsa yaratıcınızın size bahşettiği özelliği hiçe saymak kötü olur. Genellikle bu tip rüyaları sıklıkla gören insanlarla dejavu da gözlemlenebilir.

6. Tekrarlanan rüyalar

Sürekli tekrarlanan rüyalarınız varsa bir uyarı veya haber taşıyor olabilir. Rüyaları okumadan önce rüyanızın verdiği mesaja odaklanın. Size neyden bahsediyor ve rüyanın verdiği hisse odaklanın. En iyisi bunu bir yere not etmek şeklinde olacaktır. Bu tip rüyaları sık sık görüyorsan hayatında bir değişikliğe ihtiyacın olabilir. Tekrarlanan rüya tipine de özellikle nasıl okunur bahsedeceğim. Bu tip rüyalar genelde uyarı ve haber anlamı taşır. Yorumlamadan önce rüyadaki mesaj referans olarak gösterilir daha sonra yorum yapılır.

7. Sembol ve işaret Rüyaları

En güçlü ve en az rastlanılan rüya tiplerinden biridir. Genelde ruhsal anlamda güçlü bireylerde yada ruhsal bir yola adım atmış kişilerde görülür. Sembollerin ve işaretleri anlamlandırmak ve okumak zaman ve çaba gerektirir. Böylelikle rüyalarınızın işleyişini ve hayatınızdaki şifreleri öğrenebilirsiniz. Semboller genelde daha önce hiç görmediğiniz semboller ve sayı dizinlerinden oluşur. Bunları kavramanın en iyi yolu sayıları ve sembolleri not edip hayatınızdaki akışınızı kontrol etmenizden geçer.

8. Farkında olunan rüyalar

Bu rüya tipinde rüyanız esnasında rüyada olduğunuzu farketmeniz ve rüyayı istediğiniz gibi kontrol etmektir. Aynı zamanda lucid dream (lusid rüya) olarak da bilinir. Rüyayı kontrolü ile hayalinizi gerçekleştirebilir, rüyanızdaki ortamda yaşayabilir ve korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Farkında olmanın en iyi yolu her gördüğünüz rüyayı not etmek ve rüya görüp görmediğiniz anlamak için gerçek hayatta imkansız olan şeyler yapmaktır. Araştırmalara göre birçok film lucid rüya esnasında çekilmiştir. Lucid rüya tipine örnek olarak şu filmleri önerebilirim; inception, yasak krallık. Lucid rüya, rüya okuma da farklı bir tip olsa da buna da yer vermek istedim.

9. Haber, uyarı ve kehanet rüyaları

Daha önceden yaşanmamış ve yaşanacak rüya tipleridir. Genelde bir felaket olmadan önce önemli bir haber niteliği taşıyan rüyalardır. Rüyanın etkisine, verdiği mesaja ve tekrarına bakılır. Bu tip rüyalar iyi analiz edilmelidir, çünkü görülen rüya aynı zamanda bilinçaltının bir yansıması olabilir. Tekrarlanan rüyalarda olduğu gibi bu rüya tipi uyarı, haber veya önemli bir olaydan bahsedebilir. Rüya tipleri arasında en az rastlanan ve genellikle ruhsal anlamda güçlü olan insanlarda görülür. Nadirende olsa normal insanlarda çeşitli şekillerde görülmüştür. Bu duruma örnek olarak Uyuyan Kahin adıyla bilinen Edgar Cayce‘nin hayatını incelemenizi öneriyorum.

10. Farkında olmadan kontrol edilebilen rüyalar

Bu rüya tipi, lucid rüya ile benzerlik gösterse de lucid rüyada yapılan her şeyin burada yapılıyor olması ve farkında olmadan gerçekleşmesi. Buna en iyi örnek; cisimleri istediğiniz gibi uçurmak, havada uçmak ve sevdiğin bir şeyi yapmak şekilde özetlenebilir. Tek farkı; farkında olmadan gerçekleşir. Genelde bu tip rüyalardan sonra güne en iyi şekilde başlanılır ve mutluluk verir.

11. Şifreli rüyalar

Büyük ölçüde çıkan ve gerçekleşen rüya tipleridir. Karmaşık gibi görünen nesnelerin bilinçaltınızda farklı tanımları veya daha önce iç rastlamadığınız nesnelerin belirli anlamları vardır. Bu tip rüyaları anlamadan önce tüm nesneler öncelikle not edilir veya hafıza alınır. Daha sonra her nesnenin karşılığı not edilir. Her nesnenin şifresi çözüldükten sonra ortak bir sonuca ulaşılır.

Rüyayı anlamanın en iyi yolları önce rüyayı tanımlayabilmektir. Bu içerikte sizlere rüyalar nasıl tanımlanır, hangi çeşitleri vardır kısaca onlarda bahsettim. Diğer içerikte hangi tip rüya nasıl yorumlanması gerekir onlardan bahsedeceğim. Sizinde ilginç bulduğunuz rüyalarınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
İğrenç İğrenç
1
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüyalarınızın şifrelerini Çözün!

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı