RÜYALAR NASIL YORUMLANIR?


Rüyalar her zaman insanlığın bilinmeyen dünyası olmuştur. Kimilerine göre bilinçaltının fantastik dünyası kimilerine göre de evrensel bir uyarı sistemi olmasıdır. Bir önceki içeriğim olan ‘Rüyalarınızın şifrelerini çözün‘ adı altında rüya tiplerini anlattım. Rüya tiplerinin ilk başta anlatmamın amacı, rüya yorumlarken bilincimizin bize ne tür oyunlar oynadığını görebilmekti. Ama bazı rüyalar var ki bize haberci, uyarıcı nitelikler taşıyor. Bu yüzden dolayı rüyaları tanımlamayı size anlattım. Şimdi ise benimde uyguladığım ve başarı sağladığım yöntemlerden bahsedeceğim. Bu yöntemleri sırasıyla uyguladığınız takdirde sizde başarılı olabilirsiniz. Önemli olan rüyanın doğasını çözebilmektir. Her kişinin rüyaları ve bilinçaltının anlamları farklı olsa da size bunun ortak noktasını anlatacağım. Bu bilgiye ulaştığınız zaman artık sizde rüyalarınızı çözebileceksiniz.

Rüyaları anlamlandırmadan önce kendinize rüya defteri temin edin. Rüyaları eğer bir kağıda veya deftere not ettiğiniz zaman beyniniz bunu emir olarak algılar ve bilincinize kayıt eder. Bu özellikle rüyaları unutan kişiler için vazgeçilmez bir yoldur. Ama bundan önce size özellikle rüyaları unutan ve hatırlamakta zorlanan kişiler için bir yöntem anlatmak istiyorum.

RÜYALAR NASIL HATIRLANIR?

Aslında bir çok rüya görürüz fakat bunların çoğunu unutur veya hatırlamakta zorluk çekeriz. Bunun için etkili iki yöntem vardır.

  1. Rüya defteriniz olsun : Bunun asıl amacı, beynimizin unutulanları geri alma prensibidir. Beynimiz gün boyu ve uyku esnasında bir çok uyarıcıyı kaydeder. Bunlardan bazılarını göz ardı eder ve kaydetmez. Bu yol ile rüyalarınızın hatırladığınız kadarını bir deftere not edin. İlk gün not ettikten sonra bunu bilincinde olduğunuz için bir sonraki günde daha fazla rüyayı hatırlayacaksınız.
  2. Nesnelere odaklanın : Uyandınız ve hiçbir rüya hatırlamıyorsunuz. Uykunuzun ağır olduğunu hissettiniz, rüya görmediğinizi düşündünüz. Fakat her insan uyuduğunda her zaman rüya görür. Gerçek dünyada herhangi bir nesneye odaklanın. Birden bire hayali olarak rüyayı hatırlayacaksınız. Örneğin; yoldan geçerken top oynayan çocuğa rastladınız. Topa baktığınızda aniden rüyada top ile ilgili rüya gördüğünüzü hatırlayabilirsiniz.

RÜYADA GÖRÜLEN HAYVANLAR

Rüyada gördüğümüz her olay ve nesneler bilincimizin bir yansımasıdır. Peki bilincimiz hayvanları rüyada nasıl gösterir? Rüyada gördüğümüz her hayvan gelenekle örtüşen anlamlandırılan hislerdir. Örneğin, rüyada en sık görülen hayvan olan yılan, genelde düşman olarak yorumlanır. Bunun yorumlama amacı, bilincimizin hissinin yansımasıdır. Gerçek hayatta korktuğumuz bir canlı olan yılanın bize rüyada düşman veya kötü biri olarak gösterilmesidir. Bazı geleneklerde ise yılanın düşmandan çok cesur ve güçlü olarak kabul edildiği için rüyada yılan gören insan güçlü ve kudretli olduğunu hisseder. Kısaca gördüğümüz hayvanlar geleneklere göre değişen hislerin yansımasıdır.

RÜYALAR NASIL ANLAMLANDIRILIR?

Rüyaları çözmenin bir çok yolu vardır. Ama bunların en etkili olanı kendiniz çözebilmenizdir. Bunun için farklı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Özellikle bilinçaltı rüyalar olup olmadığını kontrol etmek için gördüğünüz rüyadan önceki yaşamınızı kontrol ediniz. Rüyalar bir çok etmenden etkilenir. Çevrenin sıcaklığı, hastalığınız veya gün içerisinde yaşadığınız olaylar gibi. Ama bunların haricinde bize bir durumu anlatan karmaşık ve şifrelenmiş rüyalar vardır. Bu rüyalar çözülmeyi bekleyen sandık gibidir. Bu tür rüyaları anlamlandırmadan önce şu konuya değinmek istiyorum. Rüyalarınızın kesin ve etkili olması için rüya tiplerini iyi analiz etmek ve hislerinizi iyi anlamanız gerekiyor. O yüzden örnek bir uygulama yapmak istiyorum. Bunun için bir resimden faydalanacağım. Gördüğünüz her obje hislerinizin bir yansıması veya uyarıcı niteliği taşıyan şeyler olabilir. Bunun için her nesnenin anlamını bilmek ve ortak sonuca ulaşmak gerekiyor.

ÖRNEK RÜYA YORUMLAMA

Her nesnenin bilincinizde bir anlamı veya bir hissi olur. Bu hisler rüyada farklı görseller biçiminde kendini belli eder. Şimdi bazı nesneleri anlamlandırıp, ortak sonuca ulaşacağız. Bu sonuçların doğruluğu gün içerisinde yaşayacağımız olaylar ile örtüşürse o zaman kesinleşir.

Ağaç: Yaşamı veya canlılığı temsil eder. Güzel bir ağaç gördük. Şifremiz: huzur, canlılık.

Deniz veya göl : Berrak ve temiz ise bolluğu, bereketi, huzuru, pis ve bulanık ise sıkıntıyı, parasızlığı temsil eder. Temiz bir göl gördük. Şifremiz : bolluk, bereket.

Lamba, ışık : Sürpriz haber, olumlu veya sevindirici haber. Şifremiz : Olumlu haber.

Ev : Yuvamızı temsil eder. Aynı zamanda ailemiz veya dost bağının güçlülüğünü temsil eder. Güzel bir ev gördük. Şifremiz : Aile bağı.

Tekne veya kayık : İç dinginliği, huzuru, seyahat veya yolculuğu temsil eder. Şifremiz : Yolculuk

Teknedeki motor : Hareketi ve enerjiyi temsi eder. Çalışan bir motor gördünüz. Şifremiz : Harekete geçmek

Güneş : Batıyorsa hayallerimiz gerçekleşmeyeceği, doğuyorsa hayallerimizin gerçekleşeceği anlamını verir. Doğan güneş gördük. Şifremiz : Gerçekleşecek hayaller.

Kuşlar : Yukarıda anlattığım gibi gördüğümüz hayvanlar gelenek ile örtüşen duygular veya hislerdir. Özgürlük veya haber ile bağdaştırabiliriz. Ya da kuşlar bize hangi hissi uyandırıyorsa. Örnek bir uygulama olduğu için, şifremiz: özgürlük.

Evet şimdi yorumumuza gelelim. Belirgin olan tüm nesneleri kendi hislerimiz bünyesinde yorumladık. Ve her nesnenin şifresini çözdük ve not ettik. Kısaca şifrelerimiz ; ‘Huzur,canlılık‘, ‘Bolluk, bereket‘, ‘Olumlu haber‘ , ‘Aile bağı‘ , ‘Yolculuk‘ , ‘Özgürlük‘, ‘Harekete geçmek‘. Rüyanın geneli ”olumlu”. Yani hayatımızda olumlu ve güzel bir şey olacak. Bu rüyadan çıkartılabilecek yorum şöyle olabilir ; Bugün bir kişiden sevindirici haber alacağım. Daha sonra onun sayesinde güzel bir yolculuğa çıkacağım. Hem de hayalimdeki istediğim yere gideceğim. Sevdiğim dostlarım ile birlikte olacağım ve güzel vakit geçireceğim. Bu yolculuk esnasında maddi sıkıntı çekmeyeceğim ve kendimi özgür olduğumu hissedeceğim.

Sizde tıpkı bu örnekte olduğu gibi kendi rüya yorumunuzu yapabilirsiniz. Doğru sonuca ulaşana kadar her rüyayı yorumlayın ve ondan anlamlar çıkarmaya çalışın. Böylelikle deneye deneye bir gün doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Unutmayın, rüya yorumlama genel değil bireyseldir.

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uyanır uyanmaz bir nesneye odaklan..evet bunu deneyeceğim. Örnek denemede de ilk dikkatimi çeken kayık oldu, demek ki yolculuk var:) Teşekkürler.

  2. Sayin yazar rüya yorumlama harika bir yazi olmus bu tür rüya yorumlama herkesin okuyacağı tursen bir yazi. Guzel bilgilendirici bir yazi olmus gsk ederim.

RÜYALAR NASIL YORUMLANIR?

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı