Psikokinezi (Telekinezi) Ünlü Bilimsel Deneyler


Bilmeyenler için psikokinezi (Telekinezi) kısaca düşünsel boyutta maddeye etki etmek veya hükmetmektir. Psikokinezi kavramı telekinezi ile aynı olup, telekinezinin bilimsel adı psikokinezidir. Bu konu ile ilgili daha önceden bazı deneyimlerimi paylaşmıştım. Şimdi ise bu durumu bilimsel yönden ele almayı düşündüm ve sizlere sadece psikokinezi ile ilgili yaşanmış ve gözlemlenmiş bilimsel deneyleri anlatacağım. Dünyaca tanınmış roket uzmanı ve bilim adamı Dr. Wember von Broun’a eski CIA çalışanı ve parapsikoloji laboratuvarlarında görev almış Uri Geller psikokinezi yeteneğini nasıl kanıtladığını şöyle anlatmaktadır : ” Dr. von Broun’dan nikah yüzüğünü çıkarmasını ardından avucunun içine koymasını istedim. Yüzüğün üzerine konsantre olmaya başladım ve elimi elinin yakınına koydum. Yüzük birden bükülerek oval şeklini aldı. Dr. von Broun bu yeteneğimi kuşkulu bulmasına rağmen yüzüğün bükülmesine şaşırmıştı. Daha sonra bir gazeteciye bu olayı şöyle anlatmıştı : Geller hiç dokunmadan altın nikah yüzüğümü dokunmadan büktü. Bunun hakkında hiçbir bilimsel açıklama yapamam. Yüzük önceden daire şeklindeydi şimdi ise oval biçimini aldı.

1. Psikokinezi ile sigara Dumanını ikiye bölmek

Bilim adamı Dr. Zdenek Rejdak, 1968 yılında Moskova’daki parapsikoloji konferansına katılarak Psikokinezi yeteneğini incelerken yaptığı ilginç bir deneyden bahsetmiştir : ”Bir cam kavanozun içini sigara dumanı ile doldurduk ardından kavanozu baş aşağı tutarak kapattık. Sonra Bn. Mikhailova’nın önüne koyarak belirli bir uzaklıktan sanki katı bir cisimmiş gibi sigara dumanını ikiye böldüğüne şahit olmuştum.

2. Psikokinezi yeteneği ile terazi kefesine bastırmak

Terazinin her iki kefesine 30 gramlık iki çeşit ağırlık koyularak psikokinezi deneyine başlanmıştır. Bn. Mikhailova ile yapılan bu deneyde Mikhailova, bu kefelerden birini 7-8 saniye boyunca aşağıya doğru bastırmayı başarmıştı. Ardından yukarıda kalan teraziye 10 gramlık ağırlık koyulmuş fakat deneyin sonucunu etkilememiştir. Bn. Mikhailova konsantrasyon halinden çıkar çıkmaz kefe tekrar yerine gelmiştir.

3. Psikokinezi yeteneği ile canlı organizmaları etkilemek

Leningrad’da yürütülen bilimsel çalışmalarda Bn. Mikhailova‘nın bir kurbağanın kalp hızını hızlı veya yavaş atmasına etki etmiştir. Bn. Mikhailova bir keresinde şüpheci bilim adamlarına yeteneğini kanıtlamak amacıyla şöyle bir çalışma yürütmüştür : ”Moskova’daki bir tıp enstitüsünde altı doktorun gözleri önünden bir doktorun kalbini hızlandırmış ve ardından doktor bayılarak yere düşmüştür. Daha sonra bu işte doğaüstü bir gücün olduğunu ikna etmiştir.

4. Psikokinezi yeteneği ile talih oyunlarının sonuçlarını etki etmek

Nöropsikyatr Dr. Antonio Mendicini, İtalya Palermo kentinde ilginç bir psikokinezi deneyine şahit olmuştur. Kentte geleneksel olarak uygulanan haftalık tombala oyunu sırasında halktan sırasıyla 6, 22, 26 sayılarını duymuş ve gözleri kapalı bir biçimde çocuk ardı ardına bu sayıları çekmiştir.

5. Psikokinezi yeteneği ile Pusula iğnesini yerinden saptırmak

Prof. Riccardo Salvadori‘nin çalışmalarına göre, Atina üniversitesi Fizik laboratuvarında görev alan ünlü Yunanlı araştırmacı Prof. Tanagras ile üç meslektaşı gözlemledikleri bir deney sırasında Clio Georgiou bir pusulanın iğnesini saptırmıştır. Daha sonra bu yeteneğini Floransa Üniversitesi’nin antropologlarından Lidio Cipriani ile Prof. Tanagras‘ın önünde tekrar bu deneyi başarıyla gerçekleştirmiştir. İlk deney sırasında pusula iğnesini istediği zaman durdurup istediği zaman hareket ettirebiliyordu. İkinci deneyde ise pusula iğnesini kendi ekseni etrafında döndürmeyi başarmıştı.

6. Psikokinezi yeteneği ile irtibatsız lambayı yakmak

Fransız elektronik mühendisi A. Dusailly psikokinezi yeteneği ile herhangi bir elektrik akımı ile irtibatı olmayan bir lambanın bilim adamlarından oluşan grubun önünde deney yapmıştır. Kişiye hiç bir şey düşünmemesi irade gücü ile lambayı yakması söylenmiştir. Sonra irade gücü ile lambayı kısa sürede yakmayı başarmıştır.

7. Psikokinezi yeteneği ile sarkaç sistemini harekete geçirmek

Danimarkalı Anna Rasmussen ile 1956 yılında yürütülen psikokinezi deneylerinden bir bölümü Bayan rasmussen‘in zihin gücüyle sarkeç sistemini hareket ettirmesini kapsıyordu. Bayan rasmussen üzeri cam mahfazaları ile kapalı olan sarkaç sisteminden birden fazla sarkacı ileri geri hareket ettiriyor ve bunu temassız yaklaşık 2 metre mesafeden gerçekleştiriyordu.

Aynı zamanda diğer deneylerde bulunan başka bir isim olan bayan Mikhailova‘nın bir psikokinezi deneyi sırasında sarkaç sistemli duvar saatinin sarkacını hareket ettirmeyi başarmıştır.

8. Psikokinezi yeteneği ile objelerin yüzey ısısını değiştirmek

(Isı ve sıcaklık kavramı)

Dr. Gertrude Schmeidler‘in ünlü hassas kişisi olan Ingo Swann ile birlikte yürüttüğü çalışmalar arasında olan psikokinezi ile uzakta bulunan bir objenin yüzey ısısını değiştirme çalışmaları yer alıyordu. Schmeidler, bu deneyler için sürekli gözlemlenebilen termistorlarla (ısı ölçer) irtibat halinde olmuş bir dizi grafit ve bakalit obejelerini hedef olarak kullanmıştı. Ingo Swann objelerin yüzey ısılarını değiştirerek, azaltmayı veya arttırmayı başarmıştır.

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Efsane Efsane
2
Efsane
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 2

Yorumlar kapalı

Psikokinezi (Telekinezi) Ünlü Bilimsel Deneyler

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı