Dünyanın En Sıradışı 10 Oteli


Tatil veya uzun seyahatlerde en çok aranan şey konaklamadır. Konaklama olarak oteller tercih edilir. Ama bazı oteller var ki bulundurduğu özellikleri ile başka bir gruba ayrılır. İşte bugün bahsedeceğim listemde dünyanın en sıradışı 10 oteli var. Umarım bir gün herkes bu otellerde konaklar.

1. THE DE VROUWE STAVOREN HOTEL

Hollanda’nın stavoren eski limanında bulunan bu yerin özelliği, görselliği ön plana çıkarmak ve farklı olmak için eski şarap fıçılarını kullanarak otel yapmalarıdır.

2. HOTEL DE GLACE, BUZ OTELİ

Kanada da bulunan bu otelin özelliği yattığınız yatağa her yerin buzla inşa edilmiş olmasından geliyor. Yaklaşık 500 ton buz ve 1500 ton kardan yapılmış olan bu otel gerek sıcaklığı gerek de sanatı ile diğer otellerden ayrılıyor.

3. Sala Silvermine Oteli

Adeta orta çağdan çıkma yer olan bu otel aslında önce bir maden ocağıydı. İsveç’te bulunan bu otelin odaları yerin altında ve sıcaklığı 2 derece. Ama sizi bu sıcaklık korkutmasın çünkü odalara 20 dereceye kadar ısıtılıyor.

4. Hotel Im Wasserturm, Su kulesi Oteli

Almanya’nın köln şehrinde bulunan bu yapı 19. yy Avrupasında su kulesi olarak kullanılıyordu. Zamanla su kulesi olarak kullanılmaktan çıkan bu yer 1990’lı yıllarda dransız tasarımcı 78 odalı bir otele çevirmiştir.

5. The Corona Save the Beach Hotel

İspanya’da bulunan otelin yapılma amacı çevresel atıklara bir tepki olarak inşa edilmiştir. Otelin yapımında sahile vuran ve turistlerin sahile attığı çöp ve molozlar kullanılmış ortaya böyle bir sanat eseri çıkmıştır.

6. Qasr Al Sarab Oteli

Birleşik arap emirliklerine bağlı Abu Dhabi’de bulunan bu yerin özelliği Abu Dhabi çölünde yapılmış olması. Tamamiyle çölle kaplanan yerde böylesine lüks bir yer Qasr Al Sarab oteli.

7. DAS PARK OTEL, BETON BORULU OTEL

Avusturya’da bulunan bu yerin tuhaf özelliği, kullanılan beton borular aslında kanalizasyon boruları olmasıdır. Odalar yeterince büyük görünmese de fotoğrafta göründüğü gibi iki kişilik aileyi barındıracak büyüklüktedir. Otelin diğer özelliği de resepsiyon 24 saat açık olması ve gece 1.00 ‘e kadar servisinin açık olması.

8. Giraffe Manor, Zürafa Oteli

Adeta bir film setinden çıkma olan Kenya’da bulunan bu otelin özelliği zürafalar ile yemek yiyeceğiniz bir ortam olmasıdır. Macera sevenler için alternatif bir otel olarak gözüküyor. Zürafaların olmasının sebebi otelin Nairobi’nin 56 hektarlık bir ormanda olmasıdır.

9. Waterworld Hotel, Su temalı Otel

Çin’in songjiang bölgesinde bulunan bu yer önceden taş ocağı olarak kullanılan yerin üzerine inşa edilmiştir. Otel 400 yatak odası, halka açık olan su altı yerleri vardır. Ayrıca aklımıza gelemeyeceğim bir çok aktiviteyi de bünyesinde bulunduruyor. Eşsiz görünümü ile bu otel uluslar arası tasarım yarışmasında halen daha birinciliği koruyor. Eğer çin’e yolunuz düşerse eşsiz görünümlü yeri görmek için uğramayı unutmayın 🙂

10. JUMBO HOSTEL, UÇAK OTELİ

İsveç stockholm’da bulunan bu otelin diğer otellerden ayıran özelliği tamamen uçaktan inşa edilmiş olmasıdır. Dünyanın ilk uçak temalı oteli olma özelliğini taşır. Adından anlaşılacağı gibi Boeing 747 jumbo jet uçağı kullanılarak oluşturulmuştur. Otelde bulunan her oda 6 metre karedir. Uçak otelin en gözde yeri de kokpit bölümünde bulunan odadır.

yorumlar

yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 7

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sıradışı oteller gerçekten mükemmelmiş. Buzla inşa edileni daha önce duymuştum. Bence en başarılısı, atıklardan yapılan. Dünyadaki atıklar kullanılarak bence böyle yapılar inşa edilebilir. Hem de çevre duyarlılığına dikkat çekilmiş olur. Ama gidip de kalma istediğim otel, kesinlikle zürafaların olduğu otel olacaktır. Ne şirin şeyler onlar…

  2. 1 numara gerçekten ilgimi çekti. çok sade ama huzur veren bir ortama benziyor. 2 numara da güzeldi ama diğerlerinden hoşlanmadım çok kalabalık duruyor

  3. Silvermine otelini çok beğendim fakat rüyamda görecem sanırım bunlar milyon dolarlık insanlar için yapılmış hep

  4. Bu siradisi oteller hepsi birbirinden güzel en çok Das Park Oteli ilgimi çekti değerli bilgilendirici yazınız için tsk ederim

  5. Buz otelinde uyandığım sabahın rahatlığını düşünemiyorum. Çok güzel oteller teşekkürler.

  6. Dünyayı gezmeyi seven biri olarak otelleri ayrıca beğendim. Bu oteller için dünya turu yapılır. Zürafalı olan biraz iginç geldi. Çeneleri çok kuvvetlinısırır diye onu tercih etmem de boru olan farklı ilk o denenebilir

Dünyanın En Sıradışı 10 Oteli

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı