ADOLF HİTLER KİMDİR?


Avustralya’nın braunau kasabasında 20 Nisan 1889 yılında dünyaya geldi. Doğmuş olduğu kasabada ilk tahsilini tamamladıktan sonra Linz şehrinde orta tahsilini yaptı. 13 yaşında iken babası, 18 yaşındayken de annesi öldü. Başarısız bir orta öğretim geçirmesi nedeniyle ressam olma ümidiyle Viyana’da güzel sanatlar akademisinde şansını denese de başarısız oldu.  

Tarih derslerindeki profesörlerin Yahudi olması nedeniyle Yahudilere olan kininin buradan başladığı söylenmektedir. Başka bir söylenene göre ise annesinin ölüm haberini veren doktorun Yahudi olduğu ve bunu kabullenemediği için doktoru sorumlu olarak gördüğü söylenmektedir. 1. Dünya savaşı çıkmasının ardından Bavyera ordusuna gönüllü olarak katılmıştır. Almanların mağlup olması üzerine hitler ve arkadaşları Alman İşçi Partisi adında bir partiye katılmıştır. Daha sonrasında partinin reisi olduktan sonra ise partinin adını Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi olarak değiştirmiştir.  

Hükümeti devirmek adına teşebbüslerde bulunması ve başarısız olması sonrasında 10 ay hapse mahkûm olduğu dönemde ‘’kavgam’’ adlı kitabında fikirlerine yer vermiştir. Seçimler sonrasında işbaşına gelerek kısa zaman içerisinde anayasa değişikliği sağladı ve ardından diğer partileri kapattı. 2. Dünya savaşı sonrasında Berlin de karısı ile beraber siyanür hapı içtikten sonra önce karısını sonra da kendisini silahla vurarak intihar etmiştir. Ölmeden evvel Siyasi ve Özel vasiyetname adında ikili vasiyetname yazdırmıştır.  

Bu içerik ARIVEHAYAT sayesinde hazırlanmıştır. Arı, kovan temizliği ve bal ile ilgilenen varsa aramızda ilk bakılması gereken adres olarak düşünüyorum. ARIVEHAYAT bundan daha fazlasını barındırıyor.

yorumlar

yorum


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk

Comments 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hitlerin partisi Sosyalist İşçi Partisi diye geçiyor ama kendisinin sosyalizmle ilgisi yok adam bildiğin ırkçı, faşist, diktatör! Sosyalistliği bu ise, ırkçı olsaydı dünyada insan ırkı tükenirdi herhalde… Yahudilerden neden nefret ettiği hakkında birçok söylem var. Bir rivayete göre de bizzat babaannesi Yahudiymiş ondan nefret edermiş vs vs diye söylentiler var. Gerekçesi ne olursa olsun Hitler insanlık tarihinin en büyük utancıdır. Bu içeriği hazırlayan Arı ve Hayat’a teşekkürler.

ADOLF HİTLER KİMDİR?

giriş

Become a part of our community!

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

parola gir tekrar

Geri Dönün
giriş

kayıt ol

Topluluğumuza katıl

Geri Dönün
giriş
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı